Farnost

Římskokatolická farnost Dubné

Adresa sídelní:
Římskokatolická farnost Dubné
Dubné 23
373 84 Dubné

Kostely ve farnosti
- farní kostel Nanebevzetí Panny Marie Dubné

- filiální kostel sv. Linharta Čakov

Přifařené obce a jejich části:
Branišov, Čakov, Čakov - Holubovská Bašta, Čakovec, Dubné, Dubné - Jaronice, Dubné - Křenovice, Dubné - Třebín, Habří, Hradce, Jankov, Jankov - Holašovice, Kvítkovice, Lipí, Kaliště u Lipí, Žabovřesky

Farář: Prof. ThLic. PaedDr. Martin Weis, Th.D.
E-mail: weishistor[zavináč]seznam.cz
Tel.: 735 700 545

Uvedená e-mailová adresa a telefonní číslo jsou soukromé kontakty na duchovního správce a lze je použít pouze v neodkladných záležitostech, jako např. předjednání termínu pohřbu, poskytnutí duchovních služeb při náhlé nemoci, ohrožení života apod. Ostatní běžné záležitosti zejména úředního charakteru (potvrzení o křtu atd.) je potřeba vyřizovat vždy osobně, nejlépe před začátkem nebo po skončení bohoslužeb. 

Pravidelné bohoslužby
kostel Nanebevzetí Panny Marie v Dubném
Neděle 9:00 hod.
Pátek 17:00 hod.

Kostelnice farnosti Dubné: Dana Budíková, tel.: 608 207 493
Varhaník farnosti Dubné: František Hronek, tel.: 724 050 102

Bohoslužby v době pandemie COVID-19

 

Kostel on-line

Kostel on-line - živé přenosy

Úmysly mší sv. v r. 2020

V příloze článku najdete seznam úmyslů mší svatých pro rok 2020. Tyto modlitební úmysly se týkají zemřelých osob.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
umysly-msi-sv.-pro-r.-2020.pdf 65.6 Kb

Mimořádné opatření - Římskokatolická farnost Dubné

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

V souvislosti s vládním vyhlášením stavu nouze v důsledku pandemie COVID-19 se až do odvolání ruší všechny veřejné bohoslužby, společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná náboženská shromáždění ve všech kostelích a kaplích. Biskup českobudějovický uděluje dispens od účasti na nedělních bohoslužbách.

- Pohřby budou konány nadále pouze na hřbitově (nebo na prostranství před kostelem v případě rozloučení před kremací) a to v nejužším kruhu rodiny a zádušní mše svatá bude sloužena za zesnulého s vyloučením veřejnosti.

- Bohoslužby ve farním kostele v Dubném budou slouženy v obvyklý čas s vyloučením veřejnosti a budou přenášeny po internetu na webové stránce: www.dubne.cz/zive-prenosy-webkamery/kostel

Pátek – 17.00 hod. mše svatá, výstav Nejsvětější Svátosti, krátká adorace, modlitba litanií a svátostné požehnání.

Neděle – 8.30 hod. pobožnost křížové cesty, poté v  cca 9.00 hod. mše svatá, výstav Nejsvětější Svátosti, krátká adorace, modlitba litanií a svátostné požehnání.

- Individuální udílení svátosti smíření (svaté zpovědi) a svátosti nemocných (svaté pomazání) bude každý pátek od 15.00 hod ve farním kostele v Dubném. Prosíme, vstupujte do kostela jednotlivě, vyčkejte odchodu věřícího, kterému je udělována svátost před Vámi před kostelem či v případě nepříznivého počasí v kostelní předsíni. DODRŽUJTE BEZPEČNÝ ROZESTUP!!!

- Individuální udílení svátosti smíření (svaté zpovědi) a svátosti nemocných (svaté pomazání) lze domluvit i na jiný čas pro jednotlivé zájemce – volejte na mobil duchovního : + 420  735 700 545