Čapí hnízdo

Čapí hnízdo 2022

Živé vysílání pohledu do čapího hnízda na střeše kostela v Dubném

 

Vítejte na webové stránce věnované pozorování volně žijících čápů bílých hnízdících na střeše kostela v Dubném!

Na tomto hnízdě můžete detailně pozorovat všechna období života čápů od zrození z vajíčka až po přirozenou smrt. Je tedy možné, že se vám vysílání některých záběrů může zdát neetické. V tom případě přenos vypněte. Všichni ostatní by se měli dívat s vědomím, že vše, co se děje na tomto hnízdě, se děje bez pozornosti kamery i na všech ostatních hnízdech a řídí se zákonitostmi přírody, které si nevymyslel člověk, a které tu byly před námi. Podotýkáme, že se jedná o zvířata volně žijící, nikoli o zvířata ochočená  či domestikovaná, za která by byl člověk odpovědný. Z tohoto důvodu a též z důvodu jejich zákonné ochrany nebereme zřetel na jakékoli podněty pro zásah do života na tomto hnízdě, ať už se jedná o přikrmování, zachraňování mláďat či odstraňování uhynulých jedinců. Výjimkou mohou být pouze právními předpisy řízené činnosti, které provádějí oprávněné osoby, jako je např. kroužkování.

Na těchto stránkách se též můžete zapojit do volné diskuse k tématu hnízdění čápů v Dubném. Jednotliví přispěvatelé nejsou pro jednoduchost nijak registrováni, takže kdokoli může napsat v podstatě cokoli. Prosíme o slušné a kultivované chování bez urážení lidí, s jejichž názory nesouhlasím, čímž byla tato diskuse v době svého vzniku obdařena. Správce webových stránek má právo nevhodné příspěvky podle svého uvážení smazat, jakož i celou diskusi bez náhrady ukončit.

Přejeme všem čápům, kteří zakotví na tomto místě, šťastnou a úspěšnou hnízdní sezónu, jakož i všem návštěvníkům našeho webu krásné zážitky při pohledu do hnízda.

 

 

 

Diskuse

Fotogalerie

 

Zajímavé odkazy a data:

18.04.2022 12:15 hod. - kratičké zastavení čápa s kroužkem na noze
12.04.2022 12:20 hod. - první výskyt páru na hnízdě
10.04.2022 17:10 hod. - odpolední výskyt čápa na hnízdě
08.04.2022 08:45 hod. - další výskyt jedince na hnízdě
07.04.2022 00:00 hod, - tento čáp přenocoval...
06.04.2022 19:20 hod. - další čáp, který se zastavil
30.03.2022 09:20 hod. - první migrující čáp, který se zastavil
 

 

 

Vaše vzkazy, náměty a připomínky, jakož i hlášení poruch pište na adresu: kamery@dubne.cz