Čapí hnízdo

Čapí hnízdo

 

Vítáme zde všechny návštěvníky čapího hnízda v Dubném. I letos vám nabízíme pohled do takřka nepřístupného čapího hnízda na hřebeni střechy kostela. Kamera toto hnízdo sleduje z velké dálky, cca 25 metrů. Ke hnízdu samotnému se nedá bez nákladné techniky jednoduše dostat, jako tomu bývá v případě komínů, požárních konstrukcí a podobných staveb opatřených žebříkem.
Hnízdo bylo celkově rekonstruováno dne 18.10.2019 a znovu kontrolováno 24.02.2021. Přesto nedošlo v posledních dvou letech k zahnízdění čapího páru a hnízdění v r. 2020 bylo neúspěšné. Nepokládáme to za žádnou tragédii, pokud čápům lépe vyhovuje jiné hnízdo, je to tak dobře. 
Pohled do hnízda nabízíme "tak, jak je", rozhodně nemáme v úmyslu v letošním roce provádět na hnízdu jakékoli úpravy, ani jiným způsobem do hnízdění zasahovat (úprava výstelky, přikrmování, zachraňování mláďat při nepřízni počasí apod.), už jen z důvodu nepřístupnosti. Výjimka by byla možná snad pouze v případě ohrožení čapího jedince v důsledku činnosti člověka.
Pokud možno samé krásné zážitky z pozorování dubenských čápů vám přeje obec Dubné.

 

 

Fotogalerie

Diskuse

 

 

 

Zajímavé odkazy a data:

 

 

 

 

Vaše vzkazy, náměty a připomínky, jakož i hlášení poruch pište na adresu: kamery@dubne.cz